Klub dla mieszkańców

W Dworze Czeczów spotykają się zarówno mali, jak i duzi mieszkańcy Bieżanowa. Oprócz codziennego cyklu zajęć, Dwór Czeczów organizuje koncerty, wystawy oraz spotkania tematyczne dla osób w różnych grup wiekowych. Realizując projekty z zakresu edukacji kulturalnej intensywnie współpracuje z różnymi instytucjami, m.in. z Muzeum Niepołomickim Zamek Królewski, Archiwum Narodowym w Krakowie, szkołami i przedszkolami z terenu Dzielnicy XII oraz fundacjami.

Dla dzieci i młodzieży

W Dworze Czeczów aktywnie działa Klub Rodzica – miejsce dla rodziców z maluszkami, gotowe na ich przyjęcie już od pierwszych miesięcy życia. Klub posiada program ułożony specjalnie pod kątem zajęć edukacyjnych, integracyjnych i rozwojowych dla dzieci do lat 3 oraz matek i ojców oczekujących na potomstwo. Maluchy uczestniczą w zajęciach multisensorycznych, które uruchamiają i koordynują pracę zmysłów i ciała, ćwiczeniach umuzykalniających, jak popularne „gordonki”. Mogą one rozwijać układ kostno-stawowy poprzez taniec i rozciąganie. Zajęcia to też pierwszy kontakt z językiem angielskim. Klub organizuje ponadto spotkania ze specjalistami.

Dodatkowo, w Dworze organizowany jest Klub Malucha – cykl zajęć ogólnorozwojowych dla dzieci w wieku od 2,5 do 5 lat. Najmłodsi mogą również wziąć udział w cotygodniowych zajęciach logopedycznych i logorytmicznych. Ponadto, dla maluchów organizowane są zajęcia edukacyjne: kurs języka angielskiego, zajęcia matematyczne i warsztaty robotyki. Dzieci mogą również spełnić się kreatywnie – podczas zajęć plastycznych, tanecznych (balet, cheerleaders) czy rekreacyjnych, jak zumbiaki i capoeira.

Dla dzieci i młodzieży w wieku szkolnym Dwór Czeczów zawsze ma sporo ciekawych propozycji. W naszej ofercie są m.in. kursy języków obcych, zajęcia matematyczne czy logopedia/logorytmika. Dla dzieci zainteresowanych rękodziełem, organizujemy warsztaty ceramiki oraz plastyczne. Zapraszamy również na zajęcia taneczne i muzyczne: z tańca nowoczesnego, hip-hopu i dla cheerleaderek. Dostępne są też lekcje śpiewu i gry na wybranych instrumentach muzycznych. Spragnieni ruchu są zaś mile widziani na capoeirze oraz gimnastyce ogólnorozwojowej!

Dla rodzin

Żeby skorzystać z zajęć w ramach Klubu Rodziców należy zaopatrzyć się w Kartę Klubu Rodziców. Dzięki niej wstęp na zajęcia i wydarzenia we wszystkich Klubach Rodziców działających w strukturze Centrum Kultury Podgórza jest bezpłatny. Honorujemy również Krakowską Kartę Rodzinną 3+ (KKR3+) oraz Krakowską Kartę Rodziny z Niepełnosprawnym Dzieckiem (KKRN, Karta dla Rodziny “N”). Obie karty to systemy ulg, przywilejów i uprawnień dla ich posiadaczy, funkcjonujące tylko w gminie miejskiej Kraków.

Krakowska Karta Rodziny z Niepełnosprawnym Dzieckiem uprawnia rodziców, dzieci niepełnosprawne i ich pełnosprawne rodzeństwo m.in. do 50 proc. zniżki w miejskich instytucjach kultury. Kartę wydaje Wydział Polityki Społecznej i Zdrowia UMK, przy ul. Dekerta 24.

Krakowska Karta Rodzinna 3+ gwarantuje wiele ulg w instytucjach kultury, sklepach i punktach usługowych. Taką Kartę mogą otrzymać rodziny wielodzietne (posiadające co najmniej troje dzieci), zamieszkałe na terenie gminy Kraków, w których rodzice (rodzic) rozliczają podatek dochodowy od osób fizycznych w urzędzie skarbowym właściwym dla osoby zamieszkałej na terenie Krakowa. Kartę taką wydaje Krakowskie Centrum Świadczeń UMK, przy ul. Stachowicza 18.

Z myślą o dorosłych i seniorach

Dwór Czeczów to miejsce spotkań wielu pokoleń. W naszej ofercie jest wiele propozycji, które zainteresują dorosłych i seniorów – m.in. warsztaty przyrodniczo-żywieniowe, modelarskie czy kurs języka angielskiego. Zapraszamy również na zajęcia rekreacyjne i taneczne: zumba latino, salsa, step, pilates oraz gimnastyka dla seniora.

Przy Dworze Czeczów prężnie działa Klub Seniora, w ramach którego funkcjonuje zespół teatralno-kabaretowy Bieżanowskie Trubadurki. Grupa wystawia m.in. napisane przez siebie skecze i scenki teatralne. Ponadto, seniorzy mogą skorzystać z bogatego programu wycieczkowego.

Seniorów zainteresowanych propozycjami Dworu Czeczów zachęcamy do zaopatrzenia się w Kartę Seniora Centrum Kultury Podgórza. Umożliwia ona darmowy udział w zajęciach w ramach Klubu Seniora, a także bezpłatny lub rabatowy wstęp na wybrane wydarzenia oferowane przez CKP i jego filie. Karta obowiązuje przez dany rok kulturalny tj. od września do sierpnia kolejnego roku.

Podgórze w Kulturze

Zachęcamy również do zaopatrzenia się w kartę „Podgórze w Kulturze”! Obejmuje ona darmowy lub rabatowy wstęp na wybrane przez Centrum Kultury Podgórza wydarzenia, spektakle, koncerty i imprezy we wszystkich filiach. Karta jest przyznawana na dany rok kulturalny.
Dwór Czeczów - zajęcia baletu
Dwór Czeczów - zumba latino
Dwór Czeczów - gimnastyka
Dwór Czeczów - lekcja angielskiego
Dwór Czeczów
Dwór Czeczów
Dwór Czeczów

Dwór Czeczów

1 /

Na skróty

Ta strona używa plików cookies. Dowiedz się więcej.