1 /
W styczniu Zespół Bieżanowskie Trubadurki przygotował koncert życzeń i piosenek dla członków naszego Klubu Seniora. Spotkanie, podczas którego zostały zaprezentowane dokonania zespołu.  

Tradycyjnie Bieżanowskie Trubadurki wzięły udział we wspólnym kolędowaniu z dziećmi i młodzieżą niepełnosprawną z Zespółu Szkół  im. Brata Alojzego Kosiby w Wieliczce. Wspólne kolędowanie odbyło się 23 stycznia. Ciepła i serdeczna atmosfera pobudziła do refleksji:
„Podczas wykładów na paryskiej Sorbonie nasz wielki polski poeta Adam Mickiewicz mówił, że Polska kolęda, polska pastorałka jest fundamentem, podwaliną polskiej poezji narodowej”. W Polsce istnieje ponoć ponad 500 kolęd i pastorałek, a cały czas powstają kolejne. I chyba w żadnym innym kraju nie ma ich aż tylu. Nie dziwi więc, że zawsze chętnie uczestniczymy w spotkaniach, w czasie których mamy okazję śpiewać kolędy. Nie tak dawno odbył się w naszej szkole V Przegląd Kolęd i Pastorałek, a dzisiaj spotkaliśmy się z naszymi przyjaciółmi z Klubu Seniora, aby wspólnie śpiewać bożonarodzeniowe pieśni przy akompaniamencie gitary. Dziękujemy wszystkim za obecność, za emocje i wielkie wzruszenie oraz ogrom miłych słów, które padły przy okazji dzisiejszego spotkania! - wypowiedź pani Małgorzaty Majki, wicedyrektor ZS im. B. A. Kosiby
Z kolei 24 stycznia nasi seniorzy na zaproszenie Urzędu Marszałkowskiego i Prezydenta Miasta Krakowa uczestniczyli w doniosłej uroczystości wręczenia nagrody literackiej im. Kazimierza Wyki krytykowi literackiemu, poecie i dziennikarzowi Januszowi Drzewuckiemu, który został  już 35. laureatem Nagrody tego wybitnego twórcy związanego z Krakowem, a przede wszystkim z Uniwersytetem Jagiellońskim. Wszyscy byli zaszczyceni udziałem w tej corocznej uroczystości, która tym razem odbyła się w Teatrze im. Juliusza Słowackiego.

Na skróty

Ta strona używa plików cookies. Dowiedz się więcej.